انواع نرده چوبی

0 43

انواع نرده چوبی: نرده ها چوبی همواره به عنوان یک گزینه مناسب برای حفاظ راه پله و ترانس مطرح هست . با توجه به سلیقه ی متفاوت مصرف کنندگان ، این نوع نرده ها در انواع متنوع ارائه می شوند . در این مقاله به بررسی انواع مختلف نرده چوبی موجود در بازار و ویژگی هر یک می پردازیم تا مشتریان بتوانند در خرید نرده با اطلاعات بیشتر تصمیم بهتری را بگیرند .

نرده چوبی گرد ساده :
نرده‌های گرد دارای فرم استوانه‌ای هستند و قطر آن‌ها بین ۲۵ تا ۴۰ میلی‌متر است. نصب این نوع نرده‌ها آسان است. این نرده‌ها به روش خراطی با استفاده دستگاه تولید می شود . بعلت تولید با استفاده از دستگاه خراطی شکل ظاهری نرده‌ها ، یک شکل قرینه و دارای تقارن نسبت به محور مرکزی نرده می‌باشد . جنس چوب این نرده‌ها از جنس چوب راش و یا چوب روس می باشد و این بعلت آن است که این دو نوع چوب به سادگی ماشین کار و براده برداری می‌شوند .

انواع نرده چوبی
انواع نرده چوبی

نرده چوبی تخت :

همین‌طور که از نام این نرده مشخص است شاخصه اصلی این نرده مربع بودن بخشی از آن است، یا بالا و پایین و یا هم وسط نرده. این نوع نرده به سبک کلبه‌ای ساخته‌شده است. خصوصیات این نوع نرده داشتن شکل ساده و نصب راحت‌تر نسبت به دیگر نرده‌های چوبی می‌باشد. برای ساختن این نوع نرده‌ها از جنس چوب راش و یا گردو استفاده می کنند . بعلت داشتن شکل ساده می‌توان این نوع نرده‌ها را با استفاده از فرآیند اکسترود و مواد اولیه چوپ پلاست نیز تولید کرد که در این حالت قیمت تمام شده بسیار پایین تر می‌آید .

راه‌ پله خاص و لاکچری با نرده‌ طرح چوب
بخوانید

 

نرده چوبی CNC شده :

این نوع نرده یکی از گران‌ترین ، زیباترین و پیچیده‌ترین نرده‌های چوبی است. درگذشته توسط نجاران ماهر و منبت‌کاران حکاکی و ساخته می‌شد، ولی امروزه با پیشرفت علم و فناوری در صنعت این نرده‌ها، با طرح‌ها و نقش‌های مختلف توسط دستگاه خودکار CNC حکاکی می‌شوند. جنس چوبی که در این نوع نرده‌ها به کار می‌رود می بایست حداقل گره را داشته باشد تا با انجام ماشین کاری گره‌ها به ترک تبدیل نشود و نرده نشکند . همچنین لازم است تا پیش از ماشین کاری نرده‌ها ، طرح CAD در نرم افزار طراحی و کد نویسی شود تا ابزار براده بردار بتواند نمایی از تمام سطح نرده را در حافظه خود ذخیره کند و به خروجی مناسب برسد .

نرده چوپ پلاست :

بهترین جایگزین نرده‌های چوبی، کامپوزیتی چوب مانند به نام چوب پلاست است که نیاز به نگهداری نیز ندارند. ترکیب مواد اولیه سازنده نرده ها چوپ پلاست شامل خرده‌ها چوب و ترکیبی از مواد گرانول شده پلیمری است این ترکیب مواد باعث می شود تا بتوانیم این نرده ها را در محل ها با رطوبت بالا اجرا نماییم . بعلاوه فرآیند تولید به فرآیندی با نرخی بسیار بالا تولید و ضایعات کم مبدل می‌گردد . قیمت نرده‌ها چوپ پلاست نسبت به سایر نرده‌ها چوبی پایین تر است و نصب آن نیاز به تخصص خاصی ندارد .

نرده ها طرح چوب ( چوب مصنوعی ):

این نرده ها که به تازگی به بازار ارائه شدند به روش تولید انبوه و با استفاده از مواد اولیه ABS و سایرترکیبات پلیمری تولید می شوند . مواد اولیه پلیمری ویژگی ها منحصر به فردی به این نرده ها می دهد که شامل مقاومت به رطوبت و عوامل محیطی ، نصب آسان و قیمت پایین در عین داشتن کیفیت بالا می باشد . از دیگر مزیت‌های نرده‌ها طرح چوب ، امکان نصب به صورت رنگ شده است و در این نوع نرده‌ها نیازی به رنگ کردن نرده در محل نصب نیست که این مهم باعث می‌شود تا زمان اجرای پروژه‌های نرده‌ها طرح چوب نسبت به سایر پروژه‌ها نرده چوبی کم تر باشد .

5 مورد از مهم‌ترین نکات کلیدی هنگام خرید نرده چوبی
بخوانید

جدول مقایسه انواع نرده‌ها چوبی :

پس از بررسی انواع نرده‌ها چوبی موجود در بازار به منظور روشن تر شدن تفاوت ما بین این نرده‌ها به بیان ویژگی‌های هر یک در جدول زیر می پردازیم :

مشخصه و ویژگی نرده نرده چوب تخت وخراطی نرده چوب CNC نرده ‌چوب ‌پلاست نرده طرح چوب
زیبایی نرده طرح‌های ساده          طرح‌ها زیبا طرح‌های ساده       طرح‌ها زیبا        طرح‌ها زیبا
قیمت نرده به طور متوسط متری ۴۰۰٫۰۰۰ به طور متوسط متری ۶۰۰٫۰۰۰ به طور متوسط متری ۳۰۰٫۰۰۰ به طور متوسط متری ۴۰۰٫۰۰۰
طریقه نصب نیازمند تیم نصب باتجربه و حرفه ایی نیازمند تیم نصب باتجربه و حرفه ایی نصب بسیار ساده و آسان نصب بسیار ساده و آسان
امکان نصب در فضای بیرون در‌فضای بیرون نصب نمی‌شود در‌فضای بیرون نصب نمی‌شود امکان‌نصب در فضای بیرون امکان‌نصب در فضای بیرون
رنگ پذیری نرده رنگ نمودن بعد از نصب با صرف زمان زیاد رنگ نمودن بعد از نصب با صرف زمان زیاد نصب‌به‌صورت‌رنگ شده و بدون‌دردسر

 

نصب‌به‌صورت‌رنگ شده و بدون‌دردسر

 

 

نتیجه‌گیری :

در این مقاله به بررسی انواع نرده‌ها چوبی موجود در بازار پرداختیم و انواع نرده‌ها خراطی ، تخت ، CNCشده ، چوب‌پلاست و طرح چوب را با یکدیگر مقایسه نمودیم تا مشتریان با اطلاعات بیشتری تصمیمات بهنری بگیرند . شرکت نرده سازان مهدیس آمادگی خود را برای اجرا پروژه‌ شما مشتریان عزیز اعلام می‌دارد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.