نرده‌های چوب پلاست

نرده‌های چوب پلاست:

 

این مقاله جهت آگاهی بخشی به شما درمورد نرده های چوب پلاست است. محصول اصلی شرکت مهدیس نرده چوبی میباشد و ما آن را به عنوان محصول اصلی پیشنهاد میدهیم.

استعلام قیمت و ارسال عکس های بیشتر نرده طرح چوب

09123241074

نرده چوب پلاست چیست؟

استفاده از چوب به عنوان متریال در ساخت نرده و حصار تاریخچه ای طولانی دارد. همچنین این متریال دارای خصوصیات و ویژگی هایی است که کمتر ماده ای میتواند با آن رقابت کند. استفاده از آن به عنوان نرده و حصار محبوبیت زیادی داشته وخصوصیات بیشماری دارد. با این وجود، این روزها با پیشرفت فن آوری مواد دیگری ساخته شده اند که مزایای بیشتری نسبت به چوب داشته و در عین حال زیبایی و ظاهری جذاب مشابه چوب دارند. یکی از این مواد چوب پلاستیک و چوپکس است که ماده ای مناسب برای ساخت نرده و حصار است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نرده‌ها چوپ پلاست که جدیدترین نوع نرده‌های ساختمانی می‌باشند آشنا نماییم .

نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست

ساختار تشکیل دهنده :

متریال چوب پلاستیک اولین بار در سال ۱۹۹۰ و در آمریکای شمالی عرضه شد. ترکیبی از ذرات چوب و پلیمرهایی مانند پلی اتیلن چگالی بالا (HDPE)، پلی اتیلن چگالی کم (LDPE) و پلی وینیل کلرید (PVC) با هم خمیر یکنواختی تشکیل می دهند. این فرایند اختلاط می‌تواند به صورت یکجا یا توسط فرایندهای پیوسته ای انجام گیرد. علاوه برچوب اصلی با اندازه دانه ها در محدوده ۲۰ – ۶۰ مش، عوامل جفت کننده پلاستیک ها، تثبیت کننده، یا رنگ نیز اضافه می گردند تا خواص محصول نهایی را برای کاربرد های خاص افزایش دهند. این محصول دارای خصوصیات منحصر به فردی است و جایگزین مناسب و برتر چوب به شمار میرود. این محصول به دلیل خصوصیات برترش در ساخت محصولاتی که در فضای باز به کار میروند مانند نرده و حصار دارای کاربردند.

مزیت‌ها نرده چوب پلاست :

با توجه به ساختار تشکیل دهنده نرده‌ها چوب پلاست این نرده‌ها خواص مکانیکی مناسب تری نسبت به نرده‌های چوبی دارند که به آن اشاره می‌کنیم :
• سازگاری با محیط زیست و قطع نشدن درختان به خاطر ساخت نرده
• هزینه نگهداری کمتر نسبت به نرده‌ها چوبی
• مقاومت به عوامل محیطی و رطوبت
• بدون نیاز به صرف هزینه جداگانه جهت رنگ آمیزی
• ثبات ابعادی بالا بدون ترک خوردگی در سرما و گرما

انواع نرده‌ها چوب پلاست :

1- طرح پرچین :
در این طرح از پروفیل به اندازه 110*110 به عنوان یک استارت استفاده می‌شود ، همچنین نرده‌های عمودی پروفیل‌های 60*40 هستند که روی دو عدد پروفیل برش خورده که به صورت افقی به استارت‌ها نصب شده اند قرار می‌گیرند . اندازه فاصله ستون‌های استارت از یکدیگر 2 متر میباشد که به خاطر حفظ زیبایی بیشتر در بالای استارت‌ها، از کلاهک استفاده می‌شود.

این نرده جهت جلوگیری از سقوط افراد به پایین در تراس ها نصب می‌شود . در این طرح امکان گرفتن تاییدیه آتشنشانی وجود دارد .

نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست

2- طرح حصار:
این طرح نرده‌های چوب پلاست به خاطر ایجاد حفاظ در دور باغچه و فضاهای سبز مورد اجرا قرار میگیرد. پروفیل‌های نرده طرح پرچین شامل پروفیل 110*110 برای استارت ، قوطی 30*60 فلزی برای پایه نرده پرچین و پروفیل 20*110 چوپ پلاست برش خورده برای نرده پرچین می‌باشد. فواصل استارت از یکدیگر 2 متر هستند که به خاطر زیبایی بیشتر روی آن کلاهک سر ستون به کار برده میشود .

نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست

3- طرح سه خط:
این طرح از نرده‌های چوب پلاست به منظور استفاده در راه پله ‌ و بالکن منازل مسکونی اجرای می‌گردد . در این طرح استارت نرده‌ها به فاصله دو متری از یکدیگر قرار گرفته و سه عدد پروفیل 35*140چوپ پلاست به صورت افقی بین دو استارت نصب می‌شود . نکته مهم این است که این طرح در منازل آپارتمانی که بالا 5 طبقه دارند تاییدیه آتش نشانی اخذ نمی کند .

نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست

قیمت نرده‌های چوب پلاست :

قیمت نرده‌های چوب پلاست با توجه به سه مولفه‌ی طرح ، متراژ کار و کیفیت متریال در تولید تعیین میشود. در مورد طرح نرده 3 طرحی که در بالا معرفی شده اند رایج ترین طرح‌هایی هستند که در نرده‌های چوب پلاست اجرایی می‌شوند. متراژ کار عامل دیگری است که بر قیمت اثر گذار است از آنجایی که تیم نصب با تجهیزات کامل لازم است تا نرده اجرا گردد ، در مترازهای کم هزینه این تیم بر متراژ سر شکن می‌شود و قیمت بالامی‌رود . همچنین کیفیت جنس به کار رفته دیگر عاملی است که تا 15% بر افزایش یا کاهش قیمت موثر میباشد.

خلاصه :

در این مقاله انواع نرده‌های چوب پلاست را توضیح دادیم و طرح‌ها مختلف این نرده شامل طرح پرچین ، سه خط و طرح حصار به همراه ویژگی های هرکدام شرح داده شد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان جهت انتخاب نرده