نرده‌های چوب پلاست

0 844

نرده‌های چوب پلاست : استفاده از چوب به عنوان متریال در ساخت نرده و حصار تاریخچه ای طولانی دارد. همچنین این متریال دارای خصوصیات و ویژگی هایی است که کمتر ماده ای میتواند با آن رقابت کند. استفاده از آن به عنوان نرده و حصار محبوبیت زیادی داشته وخصوصیات بیشماری دارد.

با این وجود، این روزها با پیشرفت فن آوری مواد دیگری ساخته شده اند که مزایای بیشتری نسبت به چوب داشته و در عین حال زیبایی و ظاهری جذاب مشابه چوب دارند. یکی از این مواد چوب پلاستیک و چوپکس است که ماده ای مناسب برای ساخت نرده و حصار است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نرده‌ها چوپ پلاست که جدیدترین نوع نرده‌های ساختمانی می‌باشند آشنا نماییم .

نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست

ساختار تشکیل دهنده :

متریال چوب پلاستیک اولین بار در سال ۱۹۹۰ و در آمریکای شمالی عرضه شد. ترکیبی از ذرات چوب و پلیمرهایی مانند پلی اتیلن چگالی بالا (HDPE)، پلی اتیلن چگالی کم (LDPE) و پلی وینیل کلرید (PVC) با هم خمیر یکنواختی تشکیل می دهند. این فرایند اختلاط می‌تواند به صورت یکجا یا توسط فرایندهای پیوسته ای انجام گیرد. علاوه برچوب اصلی با اندازه دانه ها در محدوده ۲۰ – ۶۰ مش، عوامل جفت کننده پلاستیک ها، تثبیت کننده، یا رنگ نیز اضافه می گردند تا خواص محصول نهایی را برای کاربرد های خاص افزایش دهند. این محصول دارای خصوصیات منحصر به فردی است و جایگزین مناسب و برتر چوب به شمار میرود. این محصول به دلیل خصوصیات برترش در ساخت محصولاتی که در فضای باز به کار میروند مانند نرده و حصار دارای کاربردند.

با صفر تا صد نرده چوبی آشنا شوید! کامل ترین راهنمای خرید نرده چوبی مناسب
بخوانید

مزیت‌ها نرده چوب پلاست :

با توجه به ساختار تشکیل دهنده نرده‌ها چوب پلاست این نرده‌ها خواص مکانیکی مناسب تری نسبت به نرده‌های چوبی دارند که به آن اشاره می‌کنیم :
• سازگاری با محیط زیست و قطع نشدن درختان به خاطر ساخت نرده
• هزینه نگهداری کمتر نسبت به نرده‌ها چوبی
• مقاومت به عوامل محیطی و رطوبت
• بدون نیاز به صرف هزینه جداگانه جهت رنگ آمیزی
• ثبات ابعادی بالا بدون ترک خوردگی در سرما و گرما

انواع نرده‌ها چوب پلاست :

۱- طرح پرچین :
این طرح از پروفیل ۱۱۰*۱۱۰ به عنوان استارت استفاده می‌شود ، نرده‌های عمودی پروفیل‌های ۶۰*۴۰ می‌باشند که بر روی دو پروفیل برش خورده که به صورت افقی به استارت‌ها نصب شده اند قرار می‌گیرند . فاصله ستون‌ها استارت از یکدیگر ۲ متر است به علاوه به منظور زیبایی بیشتر در بالای استارت‌ها از کلاهک استفاده می‌شود این طرح نرده جهت محافظت از سقوط افراد به پایین در بالکن‌ها نصب می‌شود . در این طرح امکان اخذ تاییدیه آتشنشانی وجود دارد .

نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست

۲- طرح حصار:
این طرح نرده‌های چوب پلاست به منظور ایجاد حفاظ در دور باغچه و فضاهای سبز اجرای می‌گردد . پروفیل‌های نرده طرح پرچین شامل پروفیل ۱۱۰*۱۱۰ برای استارت ، قوطی ۳۰*۶۰ فلزی برای پایه نرده پرچین و پروفیل ۲۰*۱۱۰ چوپ پلاست برش خورده برای نرده پرچین می‌باشد . فواصل استارت از یکدیگر ۲ متر می‌باشد که به منظور زیبای بیشتر بر روی آن از کلاهک سر ستون استفاده می‌شود .

نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست

۳- طرح سه خط:
این طرح از نرده‌های چوب پلاست به منظور استفاده در راه پله ‌ و بالکن منازل مسکونی اجرای می‌گردد . در این طرح استارت نرده‌ها به فاصله دو متری از یکدیگر قرار می گیرند و سه عدد پروفیل ۳۵*۱۴۰چوپ پلاست به صورت افقی بین دو استارت نصب می‌شود . این طرح در منازل آپارتمانی با تعداد طبقات ۵ عدد به بالا تاییدیه آتش نشانی اخذ نمی کند .

معرفی شرکت صنایع نرده مهدیس به‌عنوان بهترین مجری نرده‌های چوبی - قسمت اول
بخوانید
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست
نرده‌های چوب پلاست

قیمت نرده‌های چوب پلاست :

قیمت نرده‌های چوب پلاست با توجه به سه مولفه‌ی طرح نرده ، متراژ کار و کیفیت متریال به کار رفته شده در ساخت تعیین می‌گردد . در مورد طرح نرده ۳ طرح معرفی شده در فوق رایج ترین طرح‌هایی است که در نرده‌های چوب پلاست اجرای می‌شود . متراژ کار عامل دیگری است که بر قیمت تاثیر می‌گذارد از آنجایی که تیم نصب با تجهیزات کامل لازم است تا نرده اجرای گردد ، در مترازهای کم هزینه این تیم بر متراژ سر شکن می‌شود و قیمت بالامی‌رود . کیفیت متریال دیگر عاملی است که تا ۱۵% بر افزایش یا کاهش قیمت موثر است .

خلاصه :

در این مقاله انواع نرده‌های چوب پلاست را تشریح کردیم ، طرح‌ها مختلف این نرده شامل طرح پرچین ، سه خط و طرح حصار به همراه ویژگی هر یک توضیح داده شد . شرکت نرده سازان مهدیس آمادگی دارد تا پروژه نرده چوب پلاست شما مشتریان عزیز را با کیفیت و قیمت مناسب اجرای نماید . تمام پروژهای نرده این شرکت از تاریخ نصب به مدت ۳ سال ضمانت تعویض دارد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.