صفر تا صد انتخاب انواع مدل نرده منبت

انواع مدل نرده منبت یکی از زیباترین نرده ها برای ساختمان است. در این مقاله به شما کمک میکنیم تا بهترین نرده منبت را برای خود انتخاب کنید.

نرده منبت

یکی از زیباترین و لاکچری ترین طرح‌های نرده برای ساختمان‌ها، نرده‌های منبت کاری شده می‌باشند. این نوع نرده‌ها که نوعی از نرده چوبی می‌باشند، یکی از خاص‌ترین انتخاب‌ها برای نرده‌های ساختمان هستند. درصورتی‌که قصد انتخاب انواع مدل نرده منبت را برای ساختمان خود دارید در این مقاله به‌طور کامل شمارا راهنمایی می‌کنیم.

واژه منبت به چه معناست؟

واژه منبت که از ریشه “نبات” یعنی گل و گیاه گرفته‌شده است. چون در ابتدا طرح‌های گل و گیاه را روی چوب نقش نگاری می‌شد، این نام برای منبت کاری انتخاب‌شده است.

به‌عنوان‌مثال منبت گل و مرغ ملایر یکی از تاریخی‌ترین سبک‌های هنر ایرانی است. در آن از نقش‌های پرندگان و گل و گیاه روی چوب استفاده می‌شود.

گل و مرغ منبت

منبت کاری – نمادی از اصالت

منبت کاری یکی از شاخه‌های هنرها و صنایع‌دستی می‌باشد که در آن نقش‌ها به‌صورت برجسته روی زمینه کار قرار می‌گیرند. یکی از شاخه‌های منبت کاری، منبت کاری چوب است که از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین انواع هنر روی چوب است.

قدمت این هنر به عصر پارینه‌سنگی برمی‌گردد. چون ساخت آن توسط یکی از در درسترس ترین ابزار که چاقو است صورت می‌گرفت، در همه فرهنگ‌ها وجود دارد.

هنر منبت کاری در بین اقوام آفریقایی به‌عنوان مجسمه‌سازی و تولید اشیاء مذهبی و وسایل و اشیاء تزئینی استفاده می‌شد. همچنین در فرهنگ اقیانوسیه به‌عنوان هنری برای تراش کشتی‌ها استفاده می‌شد. 

در اقوام قطب توتم، هندی آمریکایی و بومیان استرالیا نیز به‌طور گسترده مورداستفاده قرار می‌گرفت.

در این سبک هنری چوب وزنی سبک دارد و به‌راحتی برش می‌خورد. به همین دلیل طرح‌های ظریف و بسیار زیبایی را می‌توان توسط ابزار برش ایجاد نمود. طرح نهایی می‌تواند از جزئیات بسیار زیاد و ظریفی برخوردار باشد.

منبت کاری در ساختمان

یکی از زیباترین جلوه‌های منبت کاری، منبت کاری در ساختمان می‌باشد. از این هنر می‌توان برای ساخت انواع نرده منبت، نرده چوبی منبت، جزیره آشپزخانه استفاده کرد.

همچنین درب‌های ورودی، کابینت چوبی، تابلوهای دیواری، پایه‌های مبل و صندلی و قاب آینه چوبی، کمد چوبی دیگر وسایل هستند.

نرده منبت کاری شده

انواع مدل نرده منبت چگونه ساخته می‌شوند؟

برای اینکه انواع نرده چوبی مانند انواع مدل نرده منبت ساخته شوند، مراحل مختلفی انجام می‌گیرد. این مراحل شامل موارد زیر هستند:

مرحله اول – انتخاب چوب مناسب

برای داشتن یک نرده چوبی زیبا در ابتدا چوبی را باید برگزید که کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. به این دلیل که کیفیت بالا در ماندگاری و زیبایی چوب بسیار تأثیرگذار است. چوب راش به دلیل کیفیت بالا یکی از چوب‌های مناسب برای انواع مدل نرده منبت می‌باشد.

مرحله دوم – انتخاب قطعات مناسب

برای اینکه نرده‌ها ظرافت و زیبایی خاصی داشته باشند باید قطعاتی انتخاب شوند که باریک و بلند هستند. همچنین ارتفاع چوب‌ها نشان‌دهنده ارتفاع نرده‌ها خواهد بود.

مرحله سوم – نقش نگاری

در مرحله سوم نقشی را که از پیش انتخاب‌شده است روی چوب کپی می‌کنند. سپس کسی که کار منبت کاری را انجام می‌دهد شروع به کنده‌کاری روی نرده چوبی می‌کند. به این ترتیب طرح موردنظر روی نرده چوبی شکل می گیرد.

چگونه بهترین مدل نرده منبت را انتخاب کنیم؟

انتخاب انواع مدل نرده منبت، فعالیتی است که نیاز به صرف انرژی و زمان بسیار زیادی دارد.

چون شما برای اینکه محصول موردنظر خود را باکیفیت مناسب انتخاب کنید نیاز است تمامی مراحل زیر را طی کنید:

  1. ابتدا نرده‌ای را که طرح موردنظر شمارا دارد پیدا کنید و مدل آن را مطابق باسلیقه خود انتخاب کنید.
  2. مطمئن شوید این نوع نرده برای مکانی که می‌خواهید نصب شود مناسب می‌باشد. فاکتورهایی مانند رطوبت هوا، خورشید، دمای هوا در این مرحله مؤثر هستند.
  3. اطمینان حاصل کنید از اینکه جنس این نرده به‌اندازه کافی برای شما مناسب است که ماندگاری داشته باشد. در این صورت نیازی نیست که پس از مدتی آن را تعمیر یا تعویض کنید.
  4. پس از طی مراحل بالا باید فروشنده‌ای مناسب و نصابی ماهر پیدا کنید. این فرد باید کار را به بهترین شکل ممکن بدون اینکه ایرادی داشته باشد انجام دهد.

 

شرکت نرده مهدیس – صفرتا صد نرده منبت

خبر خوب این است که نیاز نیست تمام مراحل بالا را خودتان انجام دهید. شرکت صنایع نرده مهدیس می‌تواند به شما در تمامی مراحل بالا یاری رساند.

به این صورت که برای خرید این نرده ها به‌جای انجام مراحل بالا نیاز است که یک کار انجام دهید. و آن تماس با مشاورین شرکت و گرفتن مشاوره کاملاً رایگان در مورد نرده‌های منبت می‌باشد.

شما پس از تماس با مشاورین شرکت نرده مهدیس تمامی راهنمایی‌ها و توصیه‌های لازم را دریافت خواهید نمود. این راهنمایی ها شامل انتخاب نرده منبت تا نصب نرده منبت میباشد. همچنین مشاورین شرکت به سؤال‌ها و شبهه‌های شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان جهت انتخاب نرده