نرده استیل ۲۰۱

مقدمه :

نرده ها به منظور جلوگیری از سقوط افراد به پایین و ایجاد حادثه نصب می شوند . با توجه به اهمیت این موضوع می بایست تا از جنس محکم تهیه شوند نرده انواع متفاوتی دارد نرده استیل یکی از محبوب ترین نوع نرده ها می باشد. که علاوه بر محکم بودن زیبا نیز است . نرده ها‌ی استیل با توجه به میزان درصد نیکل استفاده شده در آنها به دو گرید کلی استیل ۲۰۱ و استیل ۳۰۴ تقسیم می شوند . نرده استیل ۲۰۱ ، آلیاژی می باشد که از ترکیب آهن با درصد بسیار کم نیکل و ۱۸ درصد منگنز ساخته می شود. نسبت به سایر استیل ها مقاومت کمتری در برابر زنگ زدن و خورندگی در برابر رطوبت و تغییرات جوی دارد که این موارد موجب شده تا به عنوان نرده مورد استفاده در داخل ساختمان ها مناسب تر باشد.

ساختار تشکیل دهنده استیل ۲۰۱ :

در مرحله اول، لازم است به تعریف کلی از فولاد ضد زنگ (استیل )بپردازیم. فولاد ضد زنگ ترکیبی از چندین فلز مختلف است که معمولا در صنایع از جمله حمل و نقل، ساخت و ساز، و حتی معماری استفاده می شود.همه فولادهای ضد زنگ دارای بیش از ۵۰ ٪ آهن و حداقل ۱۱ درصد کروم می باشند و بنا به شماره و گریدهای مختلف علاوه بر این دو فلز دارای یک ترکیب مختلف از فلزات دیگری نیز می باشند که به همین دلیل هر کدام دارای تفاوتها و خواص منحصر به فرد، نقاط قوت، نقاط ضعف و… می باشند . استیل ۲۰۱ تشکیل شده ۵۰% آهن ، ۱۸% درصد کروم و ۳% نیکل می باشد میزان منگنز و دیگر عناصر با توجه به کارخانه سازنده متفاوت است . از ویژگی ها استیل ۲۰۱ می توان به موارد زیر اشاره نمود :
• قیمت مناسب نسبت به گریدهای ۳۰۴ و ۳۱۶
• مقاومت به خوردگی پایین به خاطر درصد پایین نیکل
• دوام بالاتر به خاطر وجود درصد بالا منگنز در ساختار

 

حتما این مقاله را بخوانید  چگونه نرده ها چوبی رو رنگ کنیم ؟

موارد کاربرد :

استیل ۲۰۱ با توجه به ساختار تشکیل دهنده آن نسبت به رطوبت مقاومت کمی دارد و می‌بایست تا در فضای داخلی استفاده گردد . از استیل ۲۰۱ در نرده‌های ساختمانی راه پله و هندریل های استفاده می شود . همچنین در تولید میز و صندلی های دکوراتیو ، آباژورهای منازل و آینه و شمعدان استفاده می شوند . بعلاوه برخی شرکت های تولید کننده رخت اویز نیز از این گرید در تولید محصولاتشان استفاده می کنند .

قیمت نرده استیل ۲۰۱ :

قیمت نرده استیل ۲۰۱ با توجه به تعداد پایه استفاده شده در هر متر ، تعداد لوله حفاظ و ارتفاع نرده محاسبه می شود . ضخامت لوله ها استفاده شده دیگر عامل موثر بر قیمت است نرده ها استیل از ضخامت ۰٫۶ الی ۱ میل نصب می شوند این قیمت برای هر متر طول راه پله بیان می گردد . شایان ذکر می باشد در قسمت پاگرد ساختمان نیاز هست تا از استارت استفاده شود . استارت کمک می کند تا نرده محکم تر نصب گردد و بعلاوه بر زیبایی نرده بیافزاید . شرکت نرده سازان مهدیس نرده ها استیل ۲۰۱ را در انواع سه خط و چهار خط به قیمت متر طول ۱۶۰ و ۱۸۰ هزار تومان اجرا می نمایید .

خلاصه :

راه پله از پر تردد ترین مکان ها در ساختمان می باشد . نرده ها راه پله به منظور جلو گیری از سقوط افراد و ایجاد حادثه نصب می گردند . نرده های استیل ۲۰۱ از محبوبترین نوع نرده ها ساختمانی می باشد که علاوه بر داشتن زیبایی در قیمت مناسب عرضه می شوند شرکت صنایع نرده مهدیس ارائه دهنده نرده ها استیل ۲۰۱ امادگی خود را جهت اجرای پروژه شما مشتریان عزیز اعلام می دارد .

نظر بدهید

مشترک شدن در خبرنامه ما!

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین محصولات زودتر از بقیه با خبر شوید !

دربافت مشاوره رایگان