چگونه نرده های چوبی را رنگ کنیم؟

 این مقاله یکی از مقالات زیرمجموعه کامل ترین راهنمای خرید نرده چوبی و نرده طرح چوب است. برای اطلاعات کامل تر و جدیدتر آن مقاله را مطالعه کنید.

چگونه نرده های چوبی را رنگ کنیم؟

یکی از ابزار هایی که برای افزایش امنیت پله ها مورد استفاده قرار میگیرد نرده چوبی است. اما بعضی نرده ها بعد از مدتی جلا و براق بودن خود را از دست میدهند. به همین دلیل در این مواقع بهتر است اقدام به رنگ آمیزی نرده چوبی نمود. باما همراه باشید تابا مراحل آن آشنا شوید.

در این قسمت مراحل رنگ آمیزی نرده ها را گفته ایم که شامل موارد زیر است :

۱ – آماده سازی

ابتدا نرده ها را از گرد و غبار پاک نمایید. برای جلوگیری از ورود خاک به ریه ها از ماسک استفاده کنید.بخش هایی که نیاز به رنگ ندارند را با پلاستیک پوشش دهید. برای این مرحله می توانید از فشار مستقیم باد استفاده کنید.

۲ – سنباده زنی

برای این امر از یک برس پلاستیکی استفاده کنید. ابتدا اقدام به پاکسازی سطح نرده با استفاده از برس نمایید و بعد، نرده چوبی خود را برای یافتن هرگونه آسیب چک کنید. اگر مسئله ای وجود دارد قبل از شروع به رنگ آمیزی آن را برطرف نمایید. در این مرحله از سنباده 200 استفاده نمایید.

۳ – بتونه کاری کنید

در این مرحله برای محافظت از سطح چوب، یک بتونه بر پایه روغن، انتخاب کرده و لایه نازکی از بتونه را بر روی نرده چوبی قرار دهید. این کار را به صورت لایه لایه و هر لایه را نازک انجام دهید. تا از به وجود آمدن .ضخامت بر روی نرده جلوگیری کنید.
هشدار: فقط در مناطق با تهویه مناسب رنگ کنید و از ابزار ایمنی مناسب استفاده کنید. همانطور که توسط سازنده رنگ شما پیشنهاد میشود.

مرحله ۴ – نقاشی

پس از خشک شدن بتونه، زمان رنگ آمیزی نرده چوبی فرا رسیده است. دو مرحله برای این کار در نظر بگیرید. در ابتدا یک رنگ آمیزی با پوشش نازک انجام دهید.
این عمل از ایجاد ضخامت روی نرده پیشگیری مینماید. وقتی که اولین پوشش خشک شد، می توانید پوشش رنگ دوم را بزنید.

مرحله 5 – اجرای لایه محافظ (کیلر )

بعد از رنگ نمودن نرده ها برای براق نمودن رنگ و همچنین ایجاد لایه محافظ بر روی سطح نرده از کیلر پلی یورتان یا پلی استر استتفاده می کنند تا رنگ نرده مقاوم شود .

نرده طرح چوب
نرده طرح چوب 

نتیجه گیری :

در این مقاله مراحل رنگ نمودن نرده ها چوبی بیان شد تا مصرف کنندگان بتوانند بعد از چند سال استفاده رنگ نرده ها خود را به حسب سلیقه تغییر دهند . شرکت نرده سازان مهدیس تولید کننده و خرید نرده چوبی و نرده طرح چوب  میباشد . تا هر گونه سوال راجب رنگ نرده و چگونگی اجرای را به شما مشتریان و مصرف کنندگان عزیز پاسخ دهد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هجده =

مشاوره رایگان جهت انتخاب نرده