چگونه نرده ها چوبی رو رنگ کنیم ؟

0 512

نرده چوبی راه پله برای بالابردن امنیت پله و همین طور زیباسازی فضای منزل ضروری و لازم می باشد. اما چوب بعد از مدتی جلا و براقیت خود را از دست می دهد. و باید مجدد رنگ شود. این مورد یکی از معایب نرده چوبی می باشد. در صورتی که نرده استیل این مشکل را ندارد.توصیه هایی برای رنگ آمیزی نرده چوبی وجود دارد که آن ها را به اطلاع شما می رسانم.

 

مراحل رنگ آمیزی نرده ها چوبی شامل موارد زیر است :

مرحله ۱ – آماده سازی

باید قبل از اقدام به هر کاری اول، نرده را از هر گونه گردو غبار و آلودگی پاک کنید. دقت کنید که حتما قبل از اقدام از ماسک استفاده کنید تا سلامتی شما حفظ شود.قسمت هایی را که نیاز به رنگ کردن ندارد با پلاستیک بپوشانید و سعی کنید از لباس کار استفاده کنید. برای این مرحله می توانید از فشار مستقیم باد استفاده کنید .

مرحله ۲ – سنباده بزنید

برای این ار بهتر است از یک برس پلاستیکی استفاده کنید. سطح نرده را با استفاده از برس خوب پاک کنید سپس ، نرده چوبی خود را برای پیدا کردن هرگونه آسیب بررسی کنید. اگر ایراد و مشکلی وجود دارد قبل از شروع به رنگ کردن آن را برطرف کنید. در این مرحله از سنباده سایز ۲۰۰ کاغذی استفاده می شود .

مرحله ۳ – بتونه کاری کنید

در این مرحله برای محافظت از سطح چوب، یک بتونه بر پایه روغن، انتخاب کرده و لایه نازکی از بتونه را بر روی نرده چوبی قرار دهید. این کار را به صورت لایه لایه و هر لایه را نازک انجام دهید. تا از به وجود آمدن ضخامت بر روی نرده جلوگیری کنید.
هشدار: فقط در مناطق با تهویه مناسب رنگ کنید و از ابزار ایمنی مناسب استفاده کنید، همانطور که توسط سازنده رنگ شما پیشنهاد شده است.

پاسخ به 7 سوال اساسی شما قبل از خرید نرده تلفیقی طرح گل
بخوانید

مرحله ۴ – نقاشی

بعد از این که بتونه کاملا خشک شد، زمان رنگ کردن نرده چوبی شده است. بهتر است این عمل را در دو مرحله انجام دهید. اولین پوشش رنگ را به صورت یکنواخت و نازک اعمال کنید.
این کار از به وجود آمدن ضخامت بر روی نرده جلوگیری می کند.

استفاده از پوشش دوم رنگ
هنگامی که اولین پوشش خشک شد، می توانید پوشش رنگ دوم را بر روی نرده چوبی خود اعمال کنید.

مرحله ۵ – اجرای لایه محافظ (کیلر )

بعد از رنگ نمودن نرده ها برای براق نمودن رنگ و همچنین ایجاد لایه محافظ بر روی سطح نرده از کیلر پلی یورتان یا پلی استر استتفاده می کنند تا رنگ نرده مقاوم شود .

نتیجه گیری :

در این مقاله مراحل رنگ نمودن نرده ها چوبی بیان شد تا مصرف کنندگان بتوانند بعد از چن سال استفاده رنگ نرده ها خود را به حسب سلیقه تغییر دهند . شرکت نرده سازان مهدیس آماده است تا هر گونه سوال راجب رنگ نرده و چگونگی اجرای را به شما مشتریان و مصرف کنندگان عزیز پاسخ دهد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.