نرده چوبی دوبلکس

خانه دوبلکس معمولا به خانه ای گفته می شود که دارای دو طبقه بوده که توسط یک راه پله به یکدیگر متصل می شوند. این نوع طراحی خانه شرایط مخصوص به خود را داشته و دارای ویژگی های خاصی نیز هست. معمولا در این خانه ها راه پله مهم ترین عنصر طراحی محسوب شده و می تواند تاثیر به سزایی در کیفیت فضایی و تقسیم بندی مناسب قسمت های مختلف خانه داشته باشد. نرده در منازل دوبلکس علاوه بر آنکه محافظ عابران از سقوط است می بایست به زیبایی اجرا گردد تا جلوه بصری خوبی را بیافریند . نرده چوبی دوبلکس قدیمی ترین نوع از نرده ها راه پله است که هم با اصالت بوده و هم به زیبایی خانه ها دوبلکس می افزاید . در این مقاله به بررسی انواع نرده چوبی دوبلکس شامل خم ، منبت ، خراطی و … می پردازیم .

نرده چوبی دوبلکس

نرده چوبی منبت :

این سبک از نرده با استفاده از پایه های منبت کاری شده که بر روی پلکان نصب می شود ایجاد می گردد . نرده ها منبت در طرح ها مختلف سم آهویی ، ۸ ترگ ، بالونی و … بوسیله دستگاه CNC  چوب ساخته می شود . جنس چوب این نرده ها از جنس گردو که  دارای بافتی ریز و محکم باشد و در برخورد ابزار نمی شکنند . این نرده ها پس از نصب بتونه کاری و رنگ می شوند . هزینه تمام شده هر متر طول از نرده چوبی منبت بین مبلغ ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان می باشد .

 

نرده چوبی خراطی :

با براده برداری از قطعه چوب استوانه ایی که بین فک ها دستگاه خراطی بسته شده بوسیله مغارها شکل هندسی خاص تولید می گردد . نرده چوبی خراطی قدیمی ترین شکل نرده ساختمان است و می توان گفت اولین نرده هایی که در ساختمان دوبلکس نصب می شدند این نوع است . با گسترش دستگاه cnc  جای خود را به نرده ها منبت و طرح چوب داده اند . قیمت هر متر طول از این نرده بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است که از چوب روشس تهیه می گردد .

نرده طرح چوب :

این نوع نرده جدیدترین سبک از نرده دوبلکس می باشد که توسط شرکت صنایع نرده مهدیس به بازار ارائه شده اند . مواد اولیه سازنده این نوع نرده از جنس abs  بوده و به روش تزریق با استفاده از ماشین آلات بزرگ صنعتی تولید می شود . این نرده ها به طور کامل در برابر رطوبت مقاوم بوده و به صورت رنگ شده و بسته بندی برای مشتریان ارسال می شود . مزیت های اشاره شده در کنار امکان نصب راحت نرده ها طرح چوب باعث شد تا در مدت زمان کوتاهی از معرفی ، این محصولات جا خود را در بین مشتریان باز کنند و بتوانند سهم قابل توجهی از بازار را بدست آورند . قیمت این نوع نرده برای مشتریان بین ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان در متر طول است .

خلاصه و جمع بندی :

راه پله در منازل دوبلکس به جهت ایجاد ارتباط بین طبقات ایجاد می گردد و از آن جایی که معمولا در این ساختمان ها آسانسور وجود ندارد تمام جابه جایی افراد از راه پله انجام می شود . نرده چوبی دوبلکس در منازل می بایست علاوه بر حفاظت افراد از سقوط ، زیبا بوده و به سادگی اجرا گردد . در این مقاله به بررسی انواع نرده چوبی دوبلکس موجود در بازار شامل نرده چوبی خراطی ، نرده چوبی منبت و نرده طرح چوب پرداختیم و مزیت خاص نرده‌های طرح چوب را بیان نمودیم . شرکت صنایع نرده مهدیس مجری تخصصی نرده های طرح چوب آمادگی خود را جهت اجرای نرده چوبی دوبلکس برای شما مشتریان عزیز اعلام می دارد .

حتما این مقاله را بخوانید  نرده چوبی باغچه
اشتراک گذاری

نظر بدهید

مشترک شدن در خبرنامه ما!

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین محصولات زودتر از بقیه با خبر شوید !

دربافت مشاوره رایگان