تفاوت نرده های چوبی با نرده های طرح چوب

تفاوت نرده های چوبی با نرده های طرح چوب:

نرده های چوبی از دیرباز در دکورسیون داخلی منازل به ویژه منازل دوبلکس و ویلایی مورد استفاده بوده است . زیبایی منحصر به فرد و اصالت این متریال دو فاکتور موثر در ترغیب هرچه بیشتر مصرف کنندگان بر استفاده از این نوع متریال می باشد .با پیشرفت روش های تولید محصول و افزایش تقاضا مصرف کنندگان جدیدی بنام نرده های طرح چوب به بازار ارائه گردید. که علاوه بر مزیت ها ذکر شده .در مورد نرده ها چوبی ، مزیت ها دیگری چون نصب آسان ، مقاومت نسبت به شرایط محیطی و قیمت مناسب را نیز دارا هستند . در این مقاله به بررسی نرده ها چوبی و نرده ها طرح چوب و تقاوت ما بین آن ها می پردازیم تا مصرف کنندگان بتوانند با داشتن اطلاعات بیشتر تصمیم مناسب تری را در خرید بگیرند .

نرده های چوبی :

یکی از انواع نرده راه پله که برای فضای داخلی بسیار مناسب بوده، استفاده از نرده چوبی در دکوراسیون منزل است. واین به دلیل نوع متریال و ویژگی های منحصر به فرد چوب است که در همه فضاها به بهترین شکل ظاهر می شود. مطلب مهم درباره نرده چوبی ترکیب مواد و قرار گیری آنها در کنار هم است . جنس چوب این مواد معمولا چوب راش ، بلوط و روس انتخاب می گردد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. انتخاب متریال با توجه به محلی که نرده نصب می گردد و همچنین طرح آن انجام می شود چون برخی انواع چوب در برابر رطوبت ضعیف و برخی مقاوم هستند همچنین وجود گره در بافت برخی از انواع آنها مانع از انجام ماشین کاری و اجرای طرح ها منبت بر روی نرده می شود .

کلیه نرده ها پس از خرید می بایست توسط نجار با تجربه نصب گردد و سپس یک رنگ کار نرده ها را در محل رنگ می نماید . هزینه اجرای اینگونه نرده ها با توجه به طرح نرده و متراژ پروژه از متری 500 تا متری 800 تومن متفاوت است . در مورد نرده ‌ها چوبی عدم امکان نصب در محیط باز و فضای بیرون به علت وجود رطوبت یک محدودیت بزرگ محسوب می‌شود . بعلاوه تمام نرده‌های چوبی نسبت به نفوذ حشرات در بافت نرده و خوردگی ضعف دارند. که این موضوع باعث شده .تا استفاده از نرده‌های چوب مانند قیل رایج نباشد .

 

 

 

نرده های طرح چوب :

درسال 1392 برای اولین بار در جهان شرکت نرده سازان مهدیس موفق شد پس از بررسی مشکلات مربوط به نرده‌های چوبی و مواد اولیه موجود در بازار به ساختاری از متریال خام برسد و نرده‌هایی را تولید کند که علاوه بر داشتم مزیت‌های چوب معایب ان را نداشته باشد . مشخصات فیزیکی نرده با این مواد جدید نسبت به نرده ساخته شده. از چوب تنها متفاوت است . در این حالت نرده های چوبی بسته به نوع موادی که ترکیب ساخت قرار می گیرد می تواند در محیط باز چون بالکن اجرا گردند بعلاوه امکان رنگ آمیزی این متریال پیش از نصب نرده نیز فراهم می شود .

مزیت این نوع متریال به این خلاصه نمی شود قیمت دیگر مزیت مهم اینگونه نرده هاست ، قیمت این نوع به طور متوسط مبلغ 100 هزار تومان در هر متر نسبت به نرده ها چوبی ارزان تر است که این در پروژه ها بزرگ موضوع مهم محسوب می شود . در مورد زمان اجرای باتوجه به متد تولید به روش صنعتی و انبوه در این نرده ها زمان کوتاه تری را در مقایسه با این نرده ها صرف می نماییم تا پروژه تکمیل گردد . تا در مدت کوتاهی از معرفی این متریال به بازار در تعداد زیادی از راه پله و پلکان ها اجرا گردند .

مواد اولیه نرده‌های طرح چوب :

مواد اولیه نرده‌های طرح چوب با توجه به طرح نرده و محلی که نرده‌ها در آن نصب می‌گردد. به صورت ترکیبی از مواد آلی تشکیل شده. از میعانات نفتی است . عمدترین عناصر تشکیل دهنده؛ این ترکیب شامل اکرونیترال ، بوتادین و استارین است. که هر کدام ویژگی خاص و منحصر به فرد را به نرده‌ها می‌دهند . این مواد به صورت گرانول شده. در ابتدای فرآیند injection وارد تولید می‌شوند. و با ذوب شدن و پرس نمودن به وسیله دستگاه پرس به شکل نرده‌ در می آیند .

نتیجه‌گیری :

نرده های چوبی یا نرده‌ها طرح چوب نسل جدیدی از نرده‌ها هستند. که با این نوع  مواد اولیه پایه پلیمر تولید میشود. این مواد باعث میشود. تا نرده‌ها طرح چوب علاوه بر داشتن زیبایی و ظرافت نرده‌ها چوبی ، مشکلات نصب و محدودیت آن را نداشته باشد . شرکت نرده سازان مهدیس ارائه کننده این نوع نرده آمادگی خود را برای انجام پروژه شما مشتریان عزیز اعلام می‌دارد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

مشاوره رایگان جهت انتخاب نرده