تفاوت نرده های چوبی با نرده ها طرح چوب

0 65

تفاوت نرده های چوبی با نرده ها طرح چوب: نرده ها چوبی از دیرباز در دکورسیون داخلی منازل به ویژه منازل دوبلکس و ویلایی مورد استفاده بوده است . زیبایی منحصر به فرد و اصالت نرده ها چوبی دو فاکتور موثر در ترغیب هرچه بیشتر مصرف کنندگان بر استفاده از این نرده ها می باشد .

با پیشرفت روش های تولید محصول و افزایش تقاضا مصرف کنندگان نرده ها جدیدی بنام نرده های طرح چوب به بازار ارائه گردید که علاوه بر داشتن مزیت ها ذکر شده در مورد نرده ها چوبی ، مزیت ها دیگری چون نصب آسان ، مقاومت نسبت به شرایط محیطی و قیمت مناسب را نیز دارا هستند . در این مقاله به بررسی نرده ها چوبی و نرده ها طرح چوب و تقاوت ما بین آن ها می پردازیم تا مصرف کنندگان بتوانند با داشتن اطلاعات بیشتر تصمیم مناسب تری را در خرید بگیرند .

نرده ها چوبی :

یکی از انواع نرده راه پله که برای فضای داخلی بسیار مناسب بوده، استفاده از نرده چوبی در دکوراسیون منزل است. واین به دلیل نوع متریال و ویژگی های منحصر به فرد چوب است که در همه فضاها به بهترین شکل ظاهر می شود. آنچه در مورد نرده چوبی اهمیت دارد، ترکیب متریال و قرار گیری آنها در کنار هم می باشد . متریال سازنده نرده چوبی غالبا از بین چوب راش ، بلوط و روس انتخاب می گردد که هر کدام دارای ویژگی منحصر به فرد خود است انتخاب متریال نرده با توجه به محلی که نرده نصب می گردد و همچنین طرح نرده انجام می شود چون برخی انواع چوب در برابر رطوبت ضعیف و برخی مقاوم هستند همچنین وجود گره در بافت برخی از انواع نرده مانع از انجام ماشین کاری و اجرای طرح ها منبت بر روی نرده می شود .

نرده ها طرح چوب
بخوانید

کلیه نرده ها پس از خرید می بایست توسط نجار با تجربه نصب گردد و سپس یک رنگ کار نرده ها را در محل رنگ می نماید . هزینه اجرای نرده های چوبی با توجه به طرح نرده و متراژ پروژه از متری ۵۰۰ تا متری ۸۰۰ تومن متفاوت است . در مورد نرده ‌ها چوبی عدم امکان نصب در محیط باز و فضای بیرون به علت وجود رطوبت یک محدودیت بزرگ محسوب می‌شود . بعلاوه تمام نرده‌های چوبی نسبت به نفوذ حشرات در بافت نرده و خوردگی ضعف دارند که این موضوع باعث شده تا استفاده از نرده‌های چوب مانند قیل رایج نباشد .

نرده ها طرح چوب :

درسال ۱۳۹۲ برای اولین بار در جهان شرکت نرده سازان مهدیس موفق شد پس از بررسی مشکلات مربوط به نرده‌های چوبی و مواد اولیه موجود در بازار به ساختاری از متریال خام برسد و نرده‌هایی را تولید کند که علاوه بر داشتم مزیت‌های چوب معایب ان را نداشته باشد . مشخصات فیزیکی نرده تولید شده با این مواد جدید نسبت به نرده ساخته شده از چوب تنها متفاوت است . در این حالت نرده های چوبی بسته به نوع موادی که ترکیب ساخت قرار می گیرد می تواند در محیط باز چون بالکن اجرا گردند بعلاوه امکان رنگ آمیزی نرده ها پیش از نصب نرده نیز فراهم می شود .

نرده های چوبی
نرده های چوبی

مزیت ها این نوع نرده به این خلاصه نمی شود قیمت دیگر مزیت مهم نرده ها طرح چوب است ، قیمت نرده ها طرح چوب به طور متوسط مبلغ ۱۰۰ هزار تومان در هر متر نسبت به نرده ها چوبی ارزان تر است که این در پروژه ها بزرگ موضوع مهم محسوب می شود . در مورد زمان اجرای باتوجه به متد تولید به روش صنعتی و انبوه در این نرده ها زمان کوتاه تری را در مقایسه با نرده ها چوبی صرف می نماییم تا پروژه تکمیل گردد . مزیت ها ذکر شده باعث شد تا در مدت کوتاهی از معرفی نرده ها طرح چوب به بازار در تعداد زیادی از راه پله و پلکان ها اجرا گردند .

پاسخ به 7 سوال اساسی شما قبل از خرید نرده تلفیقی طرح گل
بخوانید

مواد اولیه نرده‌های طرح چوب :

مواد اولیه نرده‌های طرح چوب با توجه به طرح نرده و محلی که نرده‌ها در آن نصب می‌گردد به صورت ترکیبی از مواد آلی تشکیل شده از میعانات نفتی است . عمدترین عناصر تشکیل دهنده این ترکیب شامل اکرونیترال ، بوتادین و استارین است که هر کدام ویژگی خاص و منحصر به فرد را به نرده‌ها می‌دهند . این مواد به صورت گرانول شده در ابتدای فرآیند injection وارد تولید می‌شوند. و با ذوب شدن و پرس نمودن به وسیله دستگاه پرس به شکل نرده‌ در می آیند .

نتیجه‌گیری :

نرده های چوبی یا نرده‌ها طرح چوب نسل جدیدی از نرده‌ها چوبی هستند که با مواد اولیه پایه پلیمر ساخته شده اند این مواد باعث شده است تا نرده‌ها طرح چوب علاوه بر داشتن زیبایی و ظرافت نرده‌ها چوبی ، مشکلات نصب و محدودیت ها آن را نداشته باشد . شرکت نرده سازان مهدیس ارائه کننده نرده‌ها طرح چوب آمادگی خود را برای انجام پروژه شما مشتریان عزیز اعلام می‌دارد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.