نرده دوبلکس

نرده دوبلکس چیست + 7 عکس از شیک ترین مدل نرده های دوبلکس

نرده دوبلکس نقش بسیار مهمی در خانه های ویلایی و لاکچری که دوبلکس می باشند ایفا میکند. به دلیل اهمیت بسیار زیاد نرده در راه پله دوبلکس انتخاب مدلی مناسب بسیار حائز اهمیت است. 5 دقیقه از وقت خود را با ما شریک باشید تا در این مقاله که یکی از کامل ترین مقالات درباره نرده های دوبلکس است، به معرفی این  نوع نرده و 7 نوع از شیک ترین مدل های آن بپردازیم.

 

تیتر های اصلی:

  • خانه دوبلکس چیست؟
  • انواع مدل های نرده دوبلکس
  • نورپردازی نرده دوبلکس
  • نرده دوبلکس چوبی
  • قیمت نرده دوبلکس
  • مهمترین نکات در انتخاب و خرید نرده دوبلکس
  • جمع بندی و معرفی 7 نوع از شیک ترین مدل های نرده دوبلکس

 

"<yoastmark

خانه دوبلکس چیست؟

خانه های دوبلکس یا خانه دوبلکس ویلایی به خانه هایی گفته می شود که معمولا دو طبقه است و توسط راه پله به یکدیگر متصل می شوند. در این نوع خانه ها مهم ترین عنصر راه پله آن است. بنابر این انتخاب مناسب ترین نرده برای راه پله دوبلکس می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

در این نوع خانه ها نرده علاوه بر اینکه باید به زیباترین شکل اجرا شود، بایستی ایمنی ساکنین هنگام بالا و پایین رفتن از پله نیز حفظ شود. این کار از سقوط آنها جلوگیری می کند.

 

 

انواع مدل های نرده دوبلکس

نرده های دوبلکس شامل دو نوع می باشند:

  1. پایه دار
  2. بدون پایه

در راه پله های پایه دار طراحی و ساخت بسیار حائز اهمیت است و نیاز است از افراد خبره در این زمینه کمک گرفته شود. شکل طراحی این المان می تواند در زیبایی بصری فضا و همچنین بهینه سازی آن بسیار حائز اهمیت باشد.

حتی می توان با طراحی یک راه پله دوبلکس شیک و زیبا به صورت مناسب، محیط منزل را بزرگتر از آنچه هست نشان داد. به همین دلیل طراح مناسب نقش بسیار مهمی را در این مرحله ایفا می کند.

نرده های دوبلکس مدرن که بر روی راه پله های مدرن امروزی نصب میشود از نوع دوم یعنی راه پله های بدون پایه است. این نوع راه پله ها باعث بخشیدن نمایی مدرن و جدید به خانه شما میشوند.

اما افراد همچنان علاقه بیشتری به راه پله های پایه دار دارند که یکی از مهمترین انواع آن راه پله گرد محسوب می شود.

"<yoastmark

نورپردازی نرده دوبلکس

به دلیل جایگاه خاص این نرده ها، نورپردازی عاملی مهم در زیبایی این نرده ها محسوب می شود. نورپردازی باید به گونه ای باشد که چشمگیر بوده و زیبایی فضای منزل را دوچندان کند.

روش های متفاوتی برای انجام نورپردازی این نوع نرده وجود دارد که یکی از آنها نورپردازی از طریق تعبیه چراغ بر روی نرده ها است.

همچنین نورپردازی روی پله ها، زیر تاقچه پله ها و همچنین روی دیواره ای که کنار پله ها وجود دارد ودر فاصله بین ارتفاع پله و کف پله قبلی قرار دارد، از انواع دیگر نورپردازی است.

در آخر مقاله می توانید عکس های مربوط به این نورپردازی ها را مشاهده نمایید.

 

نرده دوبلکس چوبی

انواع متریال مورد استفاده، سنگی، فلزی، استیل، چوبی و … می باشند.

به عنوان مثال در صورتی که برای خانه ویلایی خود از نرده فلزی استفاده کنید دوام و مقاومت این نوع نرده نسبت به مدل های دیگر بالاتر می رود.

اما در این میان یکی از قدیمی و اصیل ترین نوع نرده راه پله نرده دوبلکس چوبی است. به دلیل ذات هنری جنس چوب، داشتن نرده چوبی می تواند به منزله اثری هنری باشد که در منزل خود خلق میکنید.

دوام چوب بالاست و همچنین استفاده از آن ارزش مادی منزل شما را نیز بالاتری میبرد. این نرده با داشتن زیبایی بصری و طراوت طبیعت حس بودن در دل جنگل را به ارمغان می آورد.

علاوه بر این، این متریال یک نوع نرده لاکچری در خانه های ویلایی محسوب می شود. این نوع متریال هیچگاه کهنه نمیشود و یکی از بادوام ترین نوع انواع متریال نرده چوبی میباشد و همچنان یکی از پرطرفدار ترین انواع متریال محسوب می شود.

پله ها نباید فقط به عنوان وسیله ای برای بالا رفتن در نظر گرفته شوند. بلکه این اجزا المانی مهم در خانه هستند که زیبایی و چشمگیر بودن آن می تواند کل فضای خانه را تحت تاثیر قرار دهد. پیشنهاد میکنیم هم برای ساخت و هم برای تعمیر و نگهداری نرده چوبی دوبلکس خود افرادی را بیابید که به زیبایی نرده های شما اهمیت دوچندانی دهند.

"<yoastmark

قیمت نرده دوبلکس

قیمت نرده دوبلکس به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل مانند جنس آن، تعداد آن، کیفیت آن  و زمان نصب این نرده متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال در این میان، قیمت نرده چوبی دوبلکس بنا بر استفاده چوب بیشتر در آن افزایش خواهد یافت. هرچه نوع چوب شما مرغوب تر و لوکس تر باشد، قیمت نرده دوبلکس به همان اندازه افزایش میابد.

نکته ای که باید در قیمت نرده دوبلکس مد نظر داشته باشید این است که بیشتر هزینه ها مربوط به خود پله دوبلکس می شود. قیمت اجزای دیگر نقشی مکمل را در این میان ایفا می کنند. هزینه راه پله های معمولی اگر به دلار محاسبه شود 36 تا 51 دلار خواهد بود.

تعداد پله های دوبلکس معمولا 12 عدد است و درصورتی که قصد اضافه کردن پله های بیشتری را داشته باشید باید حتما از پاگرد استفاده کنید. سپس در ادامه دوباره پله ها وجود داشته باشند.

پله گرد دوبلکس نیز یکی از انواع پله ها است که معمولا قیمتی تا 3 برابر بیشتر از پله های معمولی دارد. با اجرای این پله دیگر نیازی به پاگرد نخواهید داشت.

نصب پله ها برای فضاهای بیرونی منزل معمولا به دلیل داشتن ضوابط ساختمانی بیشتر، هزینه های بالاتری نیز دارد. یکی از متداول ترین پله ها برای فضاهای داخلی منزل پله چوبی است.

 

مهم ترین نکات در انتخاب و خرید نرده دوبلکس

شاید بتوان انتخاب نوع نرده مناسب دوبلکس مناسب را یکی از مهم ترین مراحل خرید این نرده قلمداد کرد. معمولا انتخاب نرده مناسب فاکتور هایی دارد که به طور کامل در مقاله نرده چوبی راه پله را با دقت انتخاب کنید شرح داده ایم.

اما در اینجا به 3 مورد از مهمترین معیار ها در خرید این نوع نرده خواهیم پرداخت:

 

1- هارمونی معماری را در نظر بگیرید

شما باید حتما در نظر داشته باشید که نرده مورد نظر شما با فضای اطراف از لحاظ متریال و ساخت هماهنگی داشته باشد. داشتن هماهنگی نقش بسیار مهمی را در زیبایی و بهینه سازی فضای منزل شما ایفا خواهد کرد.

 

2- ایمنی را در نظر بگیرید

یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب و خرید  این نوع نرده ایمنی می باشد. به دلیل ارتفاع خانه دوبلکس و امکان رفت و آمد زیاد کودکان، ایمنی بحث مهمی است که حتما باید در انتخاب متریال مناسب و مستحکم برای اجزای خود در نظر داشته باشید.

 

3- به کار بردن سبک و سلیقه خود

نرده ها برای چه کسی نصب می شوند؟ قطعا برای شما! به همین دلیل خیلی مهم است که سبک و سلیقه خود را در طراحی این خانه ها دخیل کنید چون در نهایت شما و میهمان هایتان خواهید بود که از این خانه استفاده خواهید کرد.

 

جمع بندی و معرفی 7 نوع از شیک ترین مدل های نرده دوبلکس

در این مقاله به طور کلی به معرفی نرده دوبلکس، نرده دوبلکس چوبی و اینکه چگونه آن را انتخاب کنید پرداختیم. همچنین انواع متریال و قیمت آن را شرح دادیم. اگر اطلاعات بیشتری درباره نرده چوبی راه پله نیاز دارید می توانید مقاله صفر تا صد راه پله چوبی را مطالعه کنید.

در آخر تصاویر 7 مدل از شیک ترین مدل های این نوع نرده را آورده ایم که برای انتخاب نرده مناسب به شما ایده می دهد.

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

نرده دوبلکسپله خانه لوکسراه پله لاکچری

1 دیدگاه دربارهٔ «نرده دوبلکس چیست + 7 عکس از شیک ترین مدل نرده های دوبلکس»

  1. بازتاب: دوبلکس چیست؟ - شرکت نرده مهدیس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 5 =

مشاوره رایگان جهت انتخاب نرده